Розірвання шлюбу без документів
Розірвання шлюбу без документів

Розлучення без документів в суді та РАЦСі

Чи можливе розлучення без документів в Україні?

Чи можливе розлучення без документів в Україні?

Розлучення без документів в Україні можливе. Однак виникає питання які документи потрібні для розлучення? Де і як відновити втрачені документи? Куди необхідно звернутися і подати відповідний пакет документів для розлучення?

Слід зазначити, що шлюбні відносини регулюються Сімейним Кодексом України. Відповідним чином, ст. 106, 107 Сімейного кодексу України регулює процедуру розлучення в органах РАЦС. У свою чергу, в статтях 109, 110 Сімейного кодексу України закріплено порядок розлучення в суді.

Перелік документів, які необхідно подати на розлучення в РАЦС і в суд схожий, проте відмінності є.

В РАЦС потрібно подати такі документи:

  • паспорт;
  • свідоцтво про шлюб.

До суду необхідно подати такі документи:

  • паспорт;
  • ІПН (ідентифікаційний податковий номер);
  • свідоцтво про шлюб;
  • свідоцтво про народження неповнолітніх дітей (при наявності).

І в першому, і в другому випадках, щоб подати заяву на розлучення потрібні свідоцтва про шлюб і народження. Однак, на практиці не завжди ці документи є в наявності. Перебуваючи в стані нервового напруження подружжя не може зорієнтуватися і пригадати де зберігаються важливі і необхідні документи для розлучення. Якщо знайти документи не вдалося слід їх відновити.

Подати на розлучення без документів в РАЦС

Подати на розлучення без документів в РАЦС

Порядок розлучення в РАЦС встановлений Правилами державної реєстрації актів цивільного стану, затверджених Наказом Міністерства юстиції від 18.10.2000 № 52/5, при наявності обопільної згоди і відсутності спільних неповнолітніх дітей.

Подача заяви про розлучення в РАЦС передбачає пред’явлення:

  • паспортів;
  • свідоцтва про шлюб;
  • квитанції про сплату державного мита;
  • спільно заповненої заяви.

У разі, якщо документ про шлюб загублений, перевірка актового запису здійснюється співробітником РАЦС згідно з відомостями Державного реєстру актів цивільного стану громадян незалежно від того, де було одруження.

Відсутність документа про шлюб не може стати причиною відмови у поданні заяви на розлучення. Однак документ варто все ж відновити, так як на ньому проставляється відмітка про розлучення. Такий документ, поряд зі свідоцтвом про розлучення буде служити підтвердженням дошлюбного прізвища та сімейного стану.

Розлучення без дітей і документів в суді, аліменти

Розлучення без дітей і документів в суді, аліменти

Процедура розлучення в суді здійснюється в тому випадку, якщо подружжю так і не вдалося домогтися згоди, або ж є спільні неповнолітні діти, а також в разі необхідності оформлення аліментів на одного з подружжя.

Якщо в органах РАЦС ситуація з перевіркою відомостей про одруження йде досить однозначно, вся інформація міститься в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян, то в суді потрібно оригінал документа про шлюб в обов’язковому порядку.

У резолютивній частині рішення суду про розлучення містяться відомості про одруження, який розривається (ст. 265 Цивільно-процесуального кодексу). У рішенні суду про розлучення прописується номер актового запису, дата і відділ РАЦС, який склав запис, а також ПІБ подружжя. Виходячи з вищевказаного, в разі втрати необхідно отримати документ про шлюб ВДРУГЕ.

Які потрібні документи для оформлення розлучення?

Які потрібні документи для оформлення розлучення?

При втраті документів необхідних для подачі на розлучення потрібно звернутися до відділу РАЦС, бажано за місцем складання актового запису.

Повторне свідоцтво про шлюб видається за заявою чоловікові або дружині при наявності паспорта. Терміни виготовлення таких документів чітко регламентовані Правилами державної реєстрації актів цивільного стану, затверджених Наказом Міністерства юстиції від 18.10.2000 № 52/5 та складають 3 робочих дні.
При розлученні через суд додатково потрібно документ про народження дітей (за наявності). Повторне свідоцтво про народження видається за аналогічною процедурою батькові чи матері дитини при підтвердженні спорідненості відповідними документами.

Заручившись підтримкою досвідченого сімейного адвоката Ви переконаєтеся в можливості розлучення без документів. Адвокат завжди посприяє швидкому відновленню необхідних документів в суді, РАЦСі і інших інстанціях.

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ:

  1. Розлучення під ключ
  2. Розлучення з дітьми
  3. Поділ майна подружжя при розлученні
  4. Дозвіл на виїзд дитини за кордон
  5. Розлучення через суд
  6. Розірвання шлюбу в Україні
  7. Розірвання шлюбу з іноземцем
  8. Рішення суду про розірвання шлюбу
  9. Свідоцтво про розірвання шлюбу на підставі рішення суду
  10. Встановлення режиму окремого проживання подружжя в Україні
  11. Усиновлення дитини в Україні
  12. Прізвища подружжя після розлучення в Україні
  13. Divorce without documents in Ukraine

Теги сайту rastorzhenie-braka.com.ua: розлучення в Україні без згоди одного з подружжя, зразок заяви на розлучення без моєї присутності України, розлучення без присутності одного з подружжя Україна, які документи потрібні для розлучення без дітей, заява на розлучення без дітей Україна , зразок документів на розлучення з дитиною, документи на розлучення без дітей 2021 року, скільки коштує розлучення без дітей в суді в Україні.