Спільна заява про розлучення з дітьми

Спільна заява про розлучення з дітьми

Розлучення подружжя, які мають дітей, позов до суду

Розлучення подружжя, які мають дітей, позов до суду

Розлучення подружжя, які мають дітей, відбувається в судовому порядку відповідно до ст. 109 Сімейного кодексу України. Спільна заява про розірвання шлюбу подружжя, які мають дітей розглядається в порядку окремого провадження в суді.

Звертаємо Вашу увагу, що це не позовна заява і в даному процесі немає позивача і відповідача, оскільки немає спору між подружжям. Крім того, шлюборозлучний процес за таких обставин відбувається в короткі терміни, наскільки це можливо, в порівнянні з позовним виробництвом по розірванню шлюбу.

Спільна заява на розлучення подружжя, які мають дітей, розглядається судом, якщо буде встановлено наступні моменти:

  • заява подружжя має бути спільною, у вигляді одного документа, підписаного ними. Тільки в разі згоди обох з подружжя на розлучення може бути подано таку заяву.

Право на припинення шлюбу є невід’ємним правом кожного з подружжя, яке гарантує свободу укладення шлюбу і його розірвання. Під час розгляду спільної заяви про розірвання шлюбу подружжя, які мають дітей, суд повинен встановити, що заява відповідає дійсній волі подружжя і що після розлучення не будуть порушені їхні особисті та майнові права і інтереси, а також права їхніх дітей.

  • наявність у подружжя спільних неповнолітніх дітей.

Спільна заява на розлучення в суд, договір про дітей при розлученні

Спільна заява на розлучення в суд, договір про дітей при розлученні

До спільної заяви про розірвання шлюбу має бути додано письмовий договір, який повинен містити інформацію про наступне:

  • з ким будуть проживати діти після розлучення;
  • яку участь братиме в забезпеченні умов їхнього життя той з батьків, хто буде проживати окремо;
  • на яких умовах будуть здійснюватися батьками право на особисте виховання дітей.

Також до цього договору може бути прикладений письмовий договір щодо розміру аліментів, що ще більш спростить ситуацію в подальшому.

Законодавством введено цю норму з метою максимального забезпечення і захисту інтересів дітей при розлученні батьків, оскільки цей договір забезпечує повноцінне виховання і стабільне матеріальне забезпечення дітей згідно їх віку.

Договір відповідно до ст. 109 СК України повинен бути нотаріально посвідчений. Таке правило значно спрощує процедуру справляння аліментів на утримання дітей, оскільки в разі ухилення того з батьків, на кого покладено зобов’язання матеріально утримувати дітей, аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

За розгляд спільної заяви на розлучення подружжя, які мають неповнолітніх дітей, оплачується судовий збір 0,2 розміру мінімального прожиткового мінімуму працездатних осіб.

Як подати спільну або позовну заяву на розлучення?

Як подати спільну або позовну заяву на розлучення?

Спільна заява про розірвання шлюбу подружжя, які мають неповнолітніх дітей, подається до суду загальної юрисдикції за місцем проживання чоловіка або дружини за їхньою згодою.

Суд розглядає спільну заяву на розлучення протягом одного місяця з дня його подачі, як би даючи термін на примирення.

Дуже важливо, щоб письмовий договір про виховання та утримання дітей був грамотно складений і з юридичної точки зору не було ніяких подвійних положень, які в майбутньому можуть зіграти не на Вашу користь.

Оформлення спільної заяви за взаємною згодою, зразок

Оформлення спільної заяви за взаємною згодою, зразок

Досвідчені фахівці з розірвання шлюбу радять звертатися за правовою допомогою до юристів або адвокатів, які спеціалізуються на таких питаннях для запобігання негативних ситуацій після розлучення, пов’язаних з вихованням та утриманням дітей.

Тому що тільки професіонал може врахувати всі моменти і прописати нюанси так, щоб потім не виникало сумнівів ні у суду, який розглядає спільну заяву про розірвання шлюбу подружжя, яке має дітей, ні у одного з подружжя в майбутньому щодо своїх прав щодо виховання дітей.

Суд в окремому провадженні не вивчає причини розлучення глобально, оскільки важливим є те, що таке рішення відповідає дійсній волі кожного з подружжя. У таких випадках більш серйозно перевіряється те, наскільки будуть захищені інтереси дітей після розлучення батьків.

Суд за спільною заявою на розлучення подружжя, які мають дітей, приймає рішення після закінчення одного місяця про задоволення заяви та розірвання шлюбу або ж про відмову в розлученні подружжя.

Перейшовши за посиланням, Ви можете ознайомитися з судовими рішеннями, якими суд залишає спільні заяви про розірвання шлюбу без руху по найбільш поширеним помилкам.

У нашій практиці немає негативних судових рішень у подібних ситуаціях, тому, вибираючи послуги досвідченого адвоката / юриста по розірванню шлюбу Скрябіна Олексія Миколайовича, Ви можете бути абсолютно впевненими за своє спокійне майбутнє і гідне життя ваших дітей.

Приклад спільної заяви про розірвання шлюбу подружжя, які мають дітей, є стандартною формою, що вимагає уточнень в кожній ситуації, що склалася. Крім того, як згадувалося вище, договори, що стосуються виховання і аліментного забезпечення дітей також повинні бути грамотно і конкретно складені. Тому не варто ризикувати самостійно, оскільки суд може Вам відмовити в розірванні шлюбу навіть за взаємною згодою.

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ:

  1. Як подати на розлучення
  2. Розлучення в Україні, якщо Ви перебуваєте за кордоном
  3. Легалізація документів
  4. Позбавлення батьківських прав
  5. Підготовка позову про розірвання шлюбу
  6. Вартість послуг при розлученні
  7. Зменшення і збільшення розміру аліментів на дитину в Україні
  8. Поділ майна подружжя при розлученні
  9. Дозвіл на виїзд дитини за кордон
  10. Розлучення через суд
  11. Рішення суду про розірвання шлюбу
  12. Свідоцтво про розірвання шлюбу на підставі рішення суду
  13. Встановлення режиму окремого проживання подружжя в Україні
  14. Усиновлення дитини в Україні
  15. Прізвища подружжя після розлучення в Україні

Теги сайту rastorzhenie-braka.com.ua: спільна заява про розірвання шлюбу зразок Україна, договір про виховання і забезпечення дитини після розірвання шлюбу батьків при наявності спільної заяви, угода про дітей при розлученні зразок Україна, угода про виховання та утримання дитини зразок, договір на дитину при розлученні, зразок спільної заяви на розлучення за взаємною згодою Україна, що робити після рішення суду про розлучення.