Розлучення з дитиною до року
Розлучення з дитиною до року

Розлучення з дитиною до року

Розлучення при наявності дитини до року

Розлучення при наявності дитини до року

Трапляється так, що розлучення з дитиною до року є неминучим. В цьому випадку, розлучення при наявності у подружжя дитини, яка не досягла одного року, має ряд особливостей.

На практиці, дуже часто складаються ситуації, коли навіть після народження дитини, подружжя не може знайти спільну мову щодо сімейних взаємин, вирішення питань на побутовому рівні, а також виховання малюка. Це призводить до того, що збереження сім’ї стає неможливим і суперечить інтересам одного з подружжя, а іноді навіть членів всієї родини.

Винятки при розлученні з дитиною до року

Винятки при розлученні з дитиною до року

Сімейним законодавством України передбачено обмеження в праві подачі позову про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, незалежно від того, хто саме подає позов: чоловік або дружина.

Звичайно ситуації бувають різними і законодавством передбачені випадки, коли право подати на розлучення не обмежується віком дитини, наприклад, СК України регламентує таке право, якщо один із подружжя вчинив протиправне діяння, яке містить ознаки кримінального злочину щодо другого з подружжя або дитини. Однак такі випадки практично поодинокі.

Крім того, в даному випадку необхідним є не тільки заява другого з подружжя про вчинення кримінального злочину, а й відповідне рішення суду із залученням протиправного діяча до відповідальності.

Сімейним кодексом України передбачено ще один виняток із загального правила: чоловік, дружина мають право пред’явити позов про розлучення до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо дитини визнане іншою особою, а також якщо за рішенням суду відомості про чоловіка, як про батька дитини, виключено з актового запису про народження сина чи дочки.

Ця процедура не є простою. Необхідно буде довести батьківство, провести експертизу, а це досить неприємний процес з психологічної точки зору.

Як розлучитися якщо є дитина до року?

Як розлучитися якщо є дитина до року?

Обставини, перераховані вище, є винятками з правил, а практика показує, що бажання подати на розлучення до досягнення дитиною одного року виникає на підставі поширених причин розлучення в загальному порядку: подружжя не зійшлися характером, різні погляди на життя, нерозуміння, неповага і т.д.

Напрацьована практика дозволяє знайти вихід і в такій ситуації. При подачі позовної заяви на розлучення зовсім не обов’язково вказувати факт наявності дитини до одного року. Як правило, перше судове засідання призначається через півтора-два місяці з дня подачі позову. Можливо до цього часу дитині вже виповниться рік і на судовому засіданні ви зможете заявити просто про наявність малолітньої дитини.

Однак при отриманні копії позовної заяви на розлучення інша сторона може подати заперечення і вказати на наявність дитини до року, що може привести до того, що суд просто відмовить у відкритті позовного провадження і залишить заяву без розгляду.

Можливо і те, що на судове засідання інша сторона не прийде і не подасть ніяких заяв по даній справі про розлучення. У такому випадку суд може розглядати позов в заочному порядку.

На судовому засіданні в обов’язковому порядку необхідно повідомити про наявність дитини, якій виповнився один рік на момент розгляду справи. За результатами з’ясування ситуації суд може прийняти заочне рішення про розлучення.

Однак відповідач може подати заперечення на заочне рішення або апеляційну скаргу, мотивуючи тим, що на момент подачі позову на розлучення, дитині ще не виповнилося одного року. У такому випадку цілком ймовірно, що рішення буде скасовано і в розлученні відмовлено.

Як бачимо, все залежить від того, наскільки юридично грамотно буде діяти сторона відповідача при таких обставинах.

Спільне бажання розлучитися якщо у подружжя дитина до року

Спільне бажання розлучитися якщо у подружжя дитина до року

Є й інший спосіб подати на розлучення до досягнення дитиною одного року, передбачений ст. 109 СК України. Розлучення можливе, якщо обоє з подружжя згодні розлучитися і можуть врегулювати всі питання щодо виховання та забезпечення дитини.

Ч.1. ст. 109 СК України говорить про те, що чоловік і жінка, у яких є діти, мають право подати до суду заяву про розлучення разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя буде брати той з подружжя, який планує проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

Оскільки дана стаття не містить будь-яких обмежень віку дитини, робимо висновки, що головним є досягнення згоди між подружжям.

Таким чином, розлучитися до досягнення дитиною року можливо. Все залежить від взаємин подружжя і професіоналізму юриста / адвоката з розлучень.

Сімейний адвокат Скрябін Олексій Миколайович надає послуги юриста / адвоката з розлучень на території всієї України незалежно від складності Вашої ситуації. Адвокат Скрябін А.Н. підкаже, як вчинити в ситуації, що життєвої ситуації і знайде вихід разом з Вами.

Звертайтеся до сімейного адвокату Скрябіну Олексію Миколайовичу та розлучення з дитиною до року пройде максимально швидко і комфортно для Вас!

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ:

  1. Швидке розлучення
  2. Тимчасовий виїзд дитини за кордон
  3. Документи для розлучення
  4. Позовна заява про розірвання шлюбу
  5. Як зареєструвати іноземне розлучення в Україні
  6. Реєстрація шлюбу з іноземцем в Україні
  7. Як подати на розлучення
  8. Розлучення в Україні, якщо Ви перебуваєте за кордоном
  9. Легалізація документів
  10. Позбавлення батьківських прав
  11. Спільна заява про розлучення
  12. Підготовка позову про розірвання шлюбу
  13. Вартість послуг при розлученні
  14. Зменшення і збільшення розміру аліментів на дитину в Україні
  15. Divorce with a child under one year old in Ukraine

Теги сайту rastorzhenie-braka.com.ua: розлучення через суд, розлучення при наявності дітей, розлучення з дітьми, дитина до року, заява на розлучення з дитиною.

Похожие статьи