Розлучення в суді без присутності
Розлучення в суді без присутності

Розлучення в суді без присутності

Розлучення через суд без присутності подружжя

Розлучення через суд без присутності подружжя

При вирішенні питання про розірвання шлюбу часто виникають суперечки з приводу розлучення в суді без присутності подружжя, або одного з них. Це викликано тим, що іноді у подружжя просто фізично немає можливості бути присутнім на судовому засіданні.

Залежно від обставин справи можливі два варіанти проведення розірвання шлюбу без присутності подружжя:

  • Перший варіант, коли обоє згодні на розлучення і не мають претензій.

В такому випадку один з подружжя подає позовну заяву до суду з метою розірвання шлюбу і докладає до нього клопотання про розгляд справи без його присутності. Другий з подружжя направляє в суд згоду на визнання даного позову і також докладає клопотання про розгляд справи без його присутності. Розгляд справи про розлучення відбувається в спрощеному виробництві без присутності сторін.

  • Другий сценарій, відбувається в тому випадку, якщо між подружжям немає взаємної згоди щодо процедури та умов розірвання шлюбу.

При наявності такої складної ситуації необхідним є підготовка та направлення позовної заяви до суду, подача клопотання про розгляд справи без Вашої присутності, подача клопотання про незастосування строку на примирення подружжя, контроль за стадією розгляду справи в суді і т.д.

Чи можливе розлучення в суді без присутності?

Чи можливе розлучення в суді без присутності?

Згідно Цивільно-процесуального кодексу України розгляд справи в суді має проходити в присутності обох сторін, а саме - позивача і відповідача.

У житті бувають випадки, коли з якої-небудь причини, подружжя не має можливості бути присутнім на судовому засіданні по розлученню, але при цьому дуже зацікавлені в максимально швидкому вирішенні питання розірвання шлюбу. Для такого випадку законом передбачені умови, при яких допускається відсутність позивача або відповідача на розлучення в суді.

При відсутності одного з подружжя необхідно підготувати заяву про розгляд справи без присутності однієї із сторін і подати заяву в суд.

Однак всі ці дії вимагають наявності спеціальних знань і належної кваліфікації, тому простій людині досить складно буде правильно організувати весь процес, щоб захистити себе і свої інтереси при розірванні шлюбу. Більш зручним шляхом вирішення питання розірвання шлюбу буде звернення до досвідченого сімейного адвокату, який за погодженням з Вами зможе представляти Ваші інтереси в суді. Для цього достатньо скласти і підписати договір про правову допомогу і весь тягар відповідальності за результат процесу розлучення ляже на плечі адвоката.

У наш час - це досить поширений варіант, так як тільки з використанням багаторічного досвіду можна отримати позитивний результат за максимально короткі терміни.

Як подати заяву про розгляд справи без участі сторін?

Як подати заяву про розгляд справи без участі сторін?

Під час розлучення через суд без присутності подружжя необхідно подати в одному примірнику клопотання про розгляд справи без участі сторони. Дана заява можна пред’явити одночасно з позовною заявою до канцелярії суду.
З огляду на положення Цивільно-процесуального кодексу України, цей документ можна направити позивачу або відповідачу поштою.

Важливо звернути увагу на можливість відстеження знаходження листа і дату його надходження до суду. Така можливість надається тільки при відправці рекомендованого листа, маючи номер якого, Ви з легкістю зможете відстежити знаходження.

Можливість неявки в суд на засідання

Можливість неявки в суд на засідання

Неявка на судовому засіданні при розлученні досить поширене явище. Однак на практиці бувають випадки, коли чоловік або дружина, нехтуючи прийнятими положеннями, не передбачають наслідки відсутності сторони на судовому засіданні, прописані в ст. 223 ЦПК України.

Серед них можна виділити:

  • перенесення розгляду справи на іншу дату;
  • залишення заяви без розгляду, якщо позивач не прийшов на засідання;
  • розгляд справи без участі сторони, якщо відповідач не прийшов на засідання.

Законом передбачається неявка на судове засідання по розлученню одного з подружжя. Правильно підготувавшись до судового процесу, можна вийти з ситуації, що склалася неявки в суд без наслідків.

Допомогти в цьому Вам зможе хороший адвокат, який гідно представить Ваші інтереси при розлученні в суді і доб’ється позитивного результату за максимально короткі терміни.

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ:

  1. Міжнародний адвокат з розлучень
  2. Розлучення в Україні
  3. Розлучення для переселенців
  4. Спільна заява про розлучення
  5. Підготовка позову про розірвання шлюбу
  6. Вартість послуг при розлученні
  7. Зменшення і збільшення розміру аліментів на дитину в Україні
  8. Послуги адвоката при розлученні
  9. Послуги юриста при розлученні
  10. Встановлення режиму окремого проживання подружжя в Україні
  11. Встановлення факту проживання в цивільному шлюбі
  12. Усиновлення дитини в Україні
  13. Прізвища подружжя після розлучення в Україні
  14. Divorce in court without the presence of a spouse

Теги сайту rastorzhenie-braka.com.ua: розлучення через суд, розлучення без присутності, розлучення в односторонньому порядку, розлучення в суді, подати в суд на розлучення.

Похожие статьи