Судовий збір при розлученні
Судовий збір при розлученні

Судовий збір при розлученні

Що таке судовий збір / державне мито при розлученні?

Що таке судовий збір / державне мито при розлученні?

При подачі спільної заяви / позову до суду про розірвання шлюбу необхідно сплатити розмір судового збору (в народі - держмито).

Судовий збір - це збір, який стягується на всій території України, який слід сплатити за подачу заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також в разі прийняття окремих судових рішень.

Розмір судового збору включається до складу судових витрат.

При подачі спільної заяви про розірвання шлюбу до органів РАЦС необхідно сплатити державне мито. Держмито оплачується в день подачі заяви на розірвання шлюбу.

Чому судовий збір, а не держмито?

Чому судовий збір, а не держмито?

Раніше порядок оплати держмита регулювався ЗУ «Про державне мито». На сьогоднішній день дія цього нормативно-правового акта зупинена.

З 01 листопада 2011 року набрав законної сили ЗУ «Про судовий збір», яким і введено це поняття.

Відповідно до ст. 1 вищезазначеного закону, судовий збір - збір, що стягується на всій території України, який слід сплатити за подачу заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також в разі прийняття окремих судових рішень, передбачених чинним Законом.

Документом передбачено, що судовий збір слід сплатити у відповідному розмірі від мінімального прожиткового мінімуму працездатних осіб в місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову або у фіксованому розмірі.

Сума судового збору при подачі позову

Сума судового збору при подачі позову

Ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» встановлено ставки судового збору в розмірі відповідному виду документа і платника.

За подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу слід сплатити судовий збір в розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня кожного року.

При подачі заяви в суд на розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя (в порядку окремого провадження) слід сплатити судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У разі, коли один з подружжя хоче зареєструвати розірвання шлюбу через РАЦС на підставі рішення суду про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним, судовий збір не стягується за подання заяви до суду з метою отримати дане рішення (п. 6 ч. 2 ст. 3 ЗУ «Про судовий збір»).

Куди необхідно сплатити судовий збір при розірванні шлюбу?

Куди необхідно сплатити судовий збір при розірванні шлюбу?

Судовий збір при подачі позову про розірвання шлюбу слід оплатити за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно ч. 1 ст. 6 ЗУ «Про судовий збір», судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі.

За подачу позову про розірвання шлюбу з одночасним розділом майна судовий збір слід сплатити за розірвання шлюбу і за розділ майна.

Суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору (ст. 9 ЗУ «Про судовий збір»).

Реквізити суду для оплати розміру судового збору Ви зможете знайти на офіційному сайті Судової влади України в розділі «Реквізити для оплати судового збору».

Розмір державного мита при розлученні через РАЦС

Розмір державного мита при розлученні через РАЦС

Якщо подружжя прийняло спільне рішення про розірвання шлюбу, у них немає неповнолітніх дітей, а жінка не вагітна, то для оформлення розлучення необхідно звернутися в органи РАЦС за місцем реєстрації проживання одного з подружжя.

Перед тим, як подати заяву про розірвання шлюбу необхідно сплатити розмір державного мита.

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», реєстрація розірвання шлюбу в органах РАЦС становить 0,5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян - це найменший дохід, який не може обкладатися податком.

Відповідно до Податкового Кодексу України, неоподатковуваний мінімум доходів громадян становить 17, 00 грн.

Отже, ціна держмита за розлучення становить 8,50 грн.

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ:

  1. Послуги адвоката при розлученні
  2. Послуги юриста при розлученні
  3. Міжнародний адвокат з розлучень
  4. Розлучення в Україні
  5. Розлучення для переселенців
  6. Розлучення за кордоном
  7. Розлучення онлайн
  8. Розлучення за згодою через суд
  9. Розлучення з дітьми
  10. Розлучення з іноземцем
  11. Швидке розлучення
  12. Тимчасовий виїзд дитини за кордон
  13. Документи для розлучення
  14. Позовна заява про розірвання шлюбу
  15. Як зареєструвати іноземне розлучення в Україні
  16. Реєстрація шлюбу з іноземцем в Україні
  17. Сourt fee for marriage dissolution in Ukraine

Теги сайту rastorzhenie-braka.com.ua: судовий збір при розлученні Україна 2021, розмір судового збору при розлученні 2021 року, хто платить судовий збір при розлученні, як оплатити судовий збір, розмір судового збору для пенсіонерів, хто оплачує судовий збір при розлученні, терміни оплати судового збору.